Kod Dostu

Ben bir karış dahi olsa vatan toprağını satmam, zira bu vatan bana değil milletime aittir. Milletim de bu toprakları ancak aldığı fiyata verir. Çünkü bu topraklar kanla alınmıştır, kanla verilir! Sultan II.Abdülhamid

8 Eyl 2013

TAKSİM TOPÇU KIŞLASINDA SOKAK KÖPEKLERİNE YEMEK HAZIRLAYAN OSMANLI ASKERLERİTAKSİM TOPÇU KIŞLASINDA SOKAK KÖPEKLERİNE YEMEK HAZIRLAYAN OSMANLI ASKERLERİ

"Geniş bir sahayı kaplayan Topçu Kışlası'nın etrafını kuşatan bu korudan çıkınca kendimi Büyükdere yolunda buldum. Yemyeşil bir çayır kışlanın önüne kadar uzanıyor. 

Çayırda birkaç yüz köpek birarada sabırsızca bekleşiyordu. Az sonra askerlerin koca kazanlar taşıdığını gördüm. Kazanı bir sırığa geçirmişler, sırığı omuzlarına almışlardı. Köpekler bunu görünce sevinç çığlığı atar gibi havlamaya başladılar. Kazanlar yere konur konmaz bulundukları yerden ileriye doğru fırladılar. Askerler ellerindeki sırıklarla onları gruplara ayırmaya çalışıyorlardı. 

Orada bulunan bir İtalyan bana; "Köpekler için özel olarak yemek pişiriliyor, bu hayvanlar hiç te talihsiz değil" dedi. 

İstanbul'da hayvanları koruma derneklerinin yanısıra, cami ve çeşme yakınlarında sırf hayvanların faydalanması için havuzlar yapılmış.

(Ünlü Fransız Yazar Gerard de Nerval)

ALINTI...


Ahsarla

Popüler Yayınlar Son 7 gün

Sultan İkinci Abdülhamit Han

CHP döneminde

CHP döneminde
CHP döneminde

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *