Kod Dostu

Ben bir karış dahi olsa vatan toprağını satmam, zira bu vatan bana değil milletime aittir. Milletim de bu toprakları ancak aldığı fiyata verir. Çünkü bu topraklar kanla alınmıştır, kanla verilir! Sultan II.Abdülhamid

21 Eki 2013

Nasıldı Nasıl Oldu? Osmanlı İmparatorluğu'ndan Türkiye Cumhuriyeti'ne


Kemalist Zihniyetin Devrimler Öncesi ve Devrimler Sonrasını Değerlendirirken Eskiye Sövmek Şeklinde Bir yol Takip Ettiğinin İspatı. Bu Neşriyatta Bu Milletin Manevi Değerlerine Dahi Hiç Çekinmeden Hakaret Eden İfadeler ve Resimler Mevcuttur. İbret-i Alem İçin Aç ve Gör Bu Zihniyeti Hala Tanımadıysan Şimdi Tanı!

1933 yılında Devlet Matbaası tarafından bastırılan "Osmanlı İmparatorluğu'ndan Türkiye Cumhuriyeti'ne Nasıldı Nasıl Oldu?" 

Osmanlı'ya ve İslam'a sövgü ve tahkirlerle dolu kitabı indirmek için kaynağı aşağıdaki linke tıklayıp  indir butonuna basmanız yeterli.

Kadir Misiroglu


********************************************************


OKULLARDA ÇOCUKLARA VERİLEN "ESKİYİ UNUT" MESAJI

"Eskiyi unut,
Yeni yolu tut.
Türklüğe umut
Sen ol çocuğum!..”

Hasan Ali Yücel'e ait bu 23 Nisan şiiri Cumhuriyet tarihi boyunca çocuklara okutuldu, ezberletildi..

Şiirin içine yerleştirilen bu akıl almaz dizelerle körpe çocukların beyinlerine kazınan "geçmişini unut" mesajı ise günümüz okul müfredatı içinde de hâlâ verilmeye devam ediliyor..

Dünyada böylesine zengin ve şanlı bir tarihî mirası yeni yetişen nesillerimize göğsünü gere gere kabul ettirme yerine unutmaya davet ediyoruz.. 

Bizi bin sene boyunca üstün kılan kendi değerlerimize, kültürümüze sırt çevirmeye çağırıyoruz.. 

Geçmişi olmayanın geleceği olmayacağını bile bile.. Köksüz bir ağacın meyve veremeyeceğini, çiçek açamayacağını ve dahası hayatta kalamayacağını bile bile..

İşte Milli Eğitim Bakanlığı'nın ilk öğretim okullarında ezberlettiği ve internet sayfasında da yayınladığı o şiir:

********************************************************
Ahsarla

Popüler Yayınlar Son 7 gün

Sultan İkinci Abdülhamit Han

CHP döneminde

CHP döneminde
CHP döneminde

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *